• Książeczka Kociołek opowieści. Poczytaj ze mną Harper Collins

Symbol: GXP-842946
Wiek Od 5 lat
Brak towaru
41.19
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 11.99
Paczkomaty Inpost 11.99
Kurier GLS 16.99
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Kociołek opowieści. Poczytaj ze mną to zbiór siedmiu historii przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Każda opowieść należy do innego gatunku literackiego. Przed każdym rozdziałem znajduje się krótkie wyjaśnienie, czym charakteryzuje się dana forma. Dzięki temu czytelnicy poznają nie tylko założenia i teorie, ale od razu widzą ich realizacje w praktyce. W części Kociołek opowieści zawarte są historie z gatunku: baśń, epos, opowiadanie, bajka, fantasy, reportaż i kryminał. Książkę można czytać razem z dzieckiem, ale ze względu na duże litery równie dobrze sprawdzi się do nauki czytania. Poręczny format, oprawa flexi i czytelna czcionka zachęcają do podjęcia pierwszych prób samodzielnej lektury. Książka będzie doskonałym prezentem na koniec roku szkolnego, na nagrodę np. w konkursie literackim lub na Gwiazdkę. Autorami tekstów oraz ilustracji są wybitni polscy twórcy.

O rybaku, który szukał księżyca to opowieść o rybaku, który większość czasu spędzał na morzu. Jednak pewnego dnia woda po prostu znika podobnie jak księżyc, który powinien być na niebie. Mężczyzna postanawia wyruszyć na poszukiwania księżyca. Autorką baśni jest Emilia Kiereś a zilustrowała ją Magdalena Kozieł-Nowak.

Pieśń o sowie to wierszowany utwór autorstwa Jarosława Górskiego. Bury Miś, zarządca pewnej leśnej krainy wydał rozporządzenie, które zakazuje ptakom spać! Ptasie rodziny nie chcą pozwolić, by zakaz wszedł w życie i wspólne postanawiają rozpocząć walkę o swoje prawa. Epos został zilustrowany przez Joannę Rusinek.

Ząb czarownicy to opowiadanie z tekstem i ilustracjami Joanny Olech. Kot Gabryś od zawsze pragnął być czarodziejem. Porzuca jednak to marzenie, przejmuje rodzinną firmę i zostaje dentystą. Jego życie wywraca się do góry nogami, kiedy do jego gabinetu przychodzi pewna Stuletnia Staruszka.

Po co komu mamut to wierszowana bajka napisana przez Agnieszkę Frączek. Pewien mały mamut - bohater malowidła naściennego w jaskini postanawia zejść ze ściany i wyruszyć w świat. Po drodze czeka go wiele przygód i niespodzianek. Bajkę zilustrowała Joanna Rusinek.

Gdy pada deszcz. Przejście to opowieść fantasy napisana przez Zofię Stanecką z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej. Gaja marzy o tym, żeby mieć psa. Pewnej deszczowej nocy nie może zasnąć, wygląda przez okno i na trawniku dostrzega swoją sąsiadkę razem z dużym, szarym czworonogiem. Zaintrygowana obecnością psa i niezwykłym wyglądem Pani Smith dziewczynka wychodzi przed dom, przechodzi przez drzwi, które pojawiły się jakby znikąd i.. trafia do świata fantastycznych stworzeń. A to dopiero początek przygód!

Kot, który zgubił dom autorstwa Ewy Nowak, to historia, która wydarzyła się naprawdę i na szczęście skończyła się dobrze! W Iraku trwa wojna domowa, więc rodzina która opiekuje się kotem Kunkushem postanawia uciekać z kraju. Niestety podczas dramatycznej przeprawy kot i rodzina zostają rozdzieleni Reportaż został zilustrowany przez Adama Pękalskiego.

Pewnego dnia znika Neptun jedna z planet znajdująca się w gablocie ze szkolnymi pomocami naukowymi. Tydzień później znika Uran a następnie Saturn. Grupa przyjaciół postanawia zostać detektywami i rozwikłać tajemnicę znikających planet. Kosmiczna katastrofa to kryminał dla dzieci napisany przez Zuzannę Orlińską i zilustrowany przez Jolantę Richter-Magnuszewską.

Książki Kociołek opowieści oraz Kapelusz opowieści otrzymały nagrodę główna w kategorii Książki dla dzieci młodszych 0-7 w XX edycji konkursu Świat przyjazny dziecku.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Sklep zamknięty

Sklep w budowie - zapraszamy wkrótce!