Deskorolki fiszki dla dzieci - frajda na kółkach dla małych riderów


Wraz z nadejściem wiosny i letnich upałów, wiele dzieci zaczyna poszukiwać ciekawych form spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jazda na deskorolce to jedna z nich. To sport, który cieszy się coraz większą popularnością wśród najmłodszych. Nic dziwnego, bowiem jazda na deskorolce to świetna forma aktywności, która angażuje całe ciało i rozwija wiele umiejętności. Jest to także wspaniała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie przyjaciół.

Deskorolki dla dzieci - dlaczego cieszą się coraz większą popularnością?

Deskorolki dla dzieci to świetny sposób, aby zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jazda na deskorolce rozwija nie tylko koordynację ruchową, ale także równowagę, siłę mięśni i zdolności manualne. Dziecko może wykorzystać deskorolkę do przemieszczania się po mieście, a także do ćwiczenia trików i poprawiania swoich umiejętności w skateboardingu.

Od jakiego wieku dziecko może jeździć na deskorolce?

Dziecko może rozpocząć jazdę na deskorolce już od około 3-4 lat, jednak wymaga to specjalnej deskorolki dla dzieci. Dzieci poniżej 7 roku życia powinny zaczynać od deskorolki fiszki, która charakteryzuje się mniejszym rozmiarem, niż standardowe deskorolki.


Zalety posiadania deskorolki - jak wpłynie na rozwój dziecka? 

  • Rozwija koordynację ruchową - jazda na deskorolce wymaga skoordynowanego ruchu całego ciała, co poprawia umiejętności ruchowe dziecka.

  • Wzmacnia mięśnie - jazda na deskorolce angażuje wiele mięśni, szczególnie mięśnie nóg i brzucha, co pomaga w ich wzmacnianiu.

  • Poprawia równowagę i postawę - jazda na deskorolce wymaga utrzymania równowagi, co pomaga w poprawie postawy dziecka.

  • Wspiera rozwój społeczny - jazda na deskorolce to nie tylko indywidualna aktywność, ale również szansa na nawiązanie kontaktu z innymi dziećmi i przebywanie na świeżym powietrzu.

  • Uczy konsekwencji i samodyscypliny - aby nauczyć się jeździć na deskorolce, trzeba poświęcić czas i wysiłek. To uczy dziecko samodyscypliny i konsekwencji w dążeniu do celu.

Czym są deskorolki fiszki i dlaczego to idealny wybór dla początkującego dziecka?

Deskorolka fiszka to krótsza i węższa wersja deskorolki, która jest idealna dla początkujących i młodszych dzieci. Charakteryzuje się ona mniejszymi rozmiarami, krótszym blatem oraz bardziej miękkimi kółkami i łożyskami, co umożliwia dziecku łatwiejsze manewrowanie i kontrolowanie ruchów. Dodatkowo, deskorolki fiszki często mają kolorowe wzory, które są bardziej atrakcyjne dla dzieci.

Jak wybrać pierwszą deskorolkę fiszkę dla dziecka?

Przy wyborze pierwszej deskorolki fiszki dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Najważniejszym jest rozmiar blatu - powinien on być dopasowany do wzrostu dziecka. Dla dziecka o wzroście do 120 cm idealny będzie blat o długości 28 cali, dla dzieci między 120 a 140 cm - blat o długości 29-31 cali, a dla dzieci powyżej 140 cm - blat o długości 31-33 cali. Kolejnym ważnym elementem są kółka - powinny być miękkie, o rozmiarze od 50 do 55 mm. Im mniejsze kółka, tym łatwiej jest nimi manewrować, ale trudniej utrzymać równowagę na nierównych powierzchniach. Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest łożysko - powinno być co najmniej ABEC-5, aby zapewnić płynne i szybkie przemieszczanie się po nawierzchni.

Jeśli Twoje dziecko już jest bardziej zaawansowane i chce próbować bardziej zaawansowanych trików, warto zainteresować się deskami dłuższymi. Zazwyczaj są one od 76 do 81 cm długości. Dłuższa deska zapewnia lepszą stabilność podczas trików i bardziej wygodne pozycjonowanie stóp na desce.

Wzrost dziecka Rozmiar blatu
do 120 cm do 28 cali
120 - 140 cm 29-31 cale
powyżej 140 cm  31-33 cale 

Jak dbać o deskorolkę fiszkę?


Po każdej jeździe należy przetrzeć deskę suchą szmatką, aby pozbyć się piasku, kurzu, czy innych zanieczyszczeń. Należy unikać moczenia deski w wodzie, gdyż może to prowadzić do jej uszkodzenia, a także osłabić klej, który trzyma deski razem. W przypadku mocniejszego zabrudzenia można użyć delikatnego mydła lub detergentu, ale trzeba pamiętać, aby dokładnie wypłukać deskę i osuszyć ją po umyciu.

Ważne jest również dbanie o kółka i łożyska. Kółka należy czyścić za pomocą miękkiej szczotki lub ręcznika, usuwając z nich kurz i brud. Warto regularnie sprawdzać łożyska i smarować je specjalnym olejem, aby zapewnić płynne i ciche przemieszczanie się po nich. Należy pamiętać, że łożyska dobrej jakości są niezwykle istotne, aby zapewnić płynne i szybkie przemieszczanie się po nawierzchni.

Kolejnym elementem, o który trzeba dbać, są trucki - czyli aluminiowe elementy łączące deskę z kółkami. Trzeba pamiętać, aby regularnie dokręcać śruby i sprawdzać stan elementów, aby nie doszło do ich uszkodzenia.

Ostatecznie, aby zachować deskorolkę w dobrym stanie, warto przechowywać ją w suchym i zacienionym miejscu, a także unikać skrajnych temperatur i warunków wilgotnych.

Pamiętaj, że dbanie o deskorolkę to klucz do jej długiej żywotności i dobrych właściwości jezdnych. Jeśli będziesz regularnie ją pielęgnować, Twoje dziecko będzie cieszyć się jazdą i rozwijać swoje umiejętności na dobrej jakości deskorolce.


Podsumowanie:

Wybór deskorolki dla dziecka to nie lada wyzwanie, ale z powyższymi wskazówkami powinno być już łatwiej. Pamiętaj, aby dostosować deskę do umiejętności i preferencji dziecka, a także do warunków, w jakich będzie jeździło. Przy wyborze deskorolki fiszki zwróć uwagę na rozmiar blatu, kółka i łożyska, a także na jakość wykonania. Dzięki temu Twoje dziecko będzie miało dobrą deskorolkę, która pozwoli mu cieszyć się jazdą i rozwijać swoje umiejętności.