Książki na dobranoc dla dzieci

Czytanie książek dzieciom ma ogromne znaczenie dla ich rozwoju oraz budowania relacji z rodzicami. Warto czytać dziecku książeczki już od pierwszych dni życia dziecka.
Aktywne czytanie dziecku ma wiele zalet, oto niektóre z nich:

  • Czytanie bajek pobudza wyobraźnię dziecka i pomaga rozwijać kreatywność. Małe dzieci zaczynają myśleć o różnych możliwościach i wizualizować historie, co ma pozytywny wpływ na ich rozwój.

  • Aktywne czytanie dziecku pozwala nauczyć się mu nowych słów, poprawiać wymowę i pomagać w rozwijaniu umiejętności słuchania. Książki dla dzieci zawierają proste słownictwo, dzięki czemu dzieci łatwiej mogą je zrozumieć i zapamiętać. Jest to sposób, aby zachęcić dziecko do nauki czytania.

  • Książki dla dzieci często opowiadają o różnych emocjach i uczuciach. Czytanie takich historii pomaga dziecku nauczyć się rozpoznawać i wyrażać swoje emocje, co jest ważne dla ich rozwoju emocjonalnego.

Dlaczego warto czytać dziecku na dobranoc?

Czytanie dziecku książek ma niebagatelne znaczenie dla jego rozwoju. Warto jednak zachęcać także do czytania książek wieczorami. Niesie to ze sobą dodatkowe korzyści, min.

  • Czytanie bajek przed snem pomaga stworzyć pozytywną atmosferę przed snem. Dzieci czują się bezpiecznie i kochane, co pomaga im zasnąć spokojnie.

  • Czytanie dziecku przed snem to wspaniała okazja do spędzenia czasu z dzieckiem i budowania więzi. Małe dzieci uwielbiają bliskość rodziców i cieszą się czasem spędzonym razem.

  • Bajki do czytania często opowiadają o wartościach, takich jak przyjaźń, szacunek dla innych, uczciwość itp. Czytanie takich historii przed snem pomaga dziecku nauczyć się tych wartości i zrozumieć, jakie są ważne w życiu.

Seria ,,Wieczorynka" Akademii Mądrego Dziecka - najlepsze książki na wspólne wieczorne czytanie

Seria "Wieczorynka" wydawnictwa Harper Collins to zestaw pięknie ilustrowanych ciekawych książek do usypiania dzieci, które zostały stworzone z myślą o najmłodszych czytelnikach.

Wieczorynka to  nowa seria czterech świecących książeczek w ramach cyklu Akademia Mądrego Dziecka, które z pewnością pokochają wszystkie maluchy

Książeczki dla dzieci z serii Wieczorynka są dobrym sposobem na wyciszenie maluszka przed snem, dzięki spokojnej bajeczce o zasypianiu i stonowanym światełkom.

Śliczne zilustrowana, wykonana z ogromną dbałością książka przyciągnie uwagę nawet najbardziej rozkojarzonego malucha. Ponadto, format książek do usypiania jest idealnie dopasowany do wieku dzieci i ich małych rączek, co pozwala im na łatwe trzymanie oraz przewracanie stron.

Seria "Wieczorynka" to kolekcja pięknie ilustrowanych książeczek dla dzieci, które zostały stworzone z myślą o porze wieczornej. Każda z nich to książka idealna do wyciszenia dziecka przed snem i wprowadzenia go w nastrój spokoju i relaksu.

Seria skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych dzieci, które z przyjemnością słuchają opowieści przed snem. Są to idealne książki na dobranoc dla dwulatka czy trzylatka, ale można je czytać dziecku w każdym wieku. Każda książka z serii zawiera przede wszystkim prosty język i krótkie zdania, dzięki czemu jest łatwa do zrozumienia nawet dla najmłodszych dzieci. Ilustracje natomiast są kolorowe i pełne detali, co przyciąga uwagę dziecka i zachęca do zapoznania się z książką.

Książeczka ,,Dobranoc, lisku''

Książeczka ze światełkami ,,Dobranoc, lisku" z serii Wieczorynka opowiada o małym lisku, który szuka swojego domu, by móc położyć się spać. Gwiazdy i księżyc oświetlają mu drogę. Lisek idąc do domku spotyka różne zwierzątka leśne, które już smacznie śpią. Mały zajączek śpi wtulony w mamę, niedźwiadek, jelonek też śpią słodko pod świecącymi gwiazdami. W końcu lisek słyszy nawoływanie taty i trafia do domku.

Książeczka ,,Dobranoc, owieczko"

Książeczka ze światełkami ,,Dobranoc, owieczko" z serii Wieczorynka opowiada o małej owieczce, która odwiedza wszystkie zwierzątka na farmie, by każdemu życzyć dobrej nocy przed spaniem. Owieczka mówi dobranoc konikom śpiącym na sianku, krówkom leżącym przy płocie, kurkom w kurniku oraz pieskom śpiącym w budzie by w końcu wrócić i zasnąć wtulona w mamę.

Książeczka ,,Dobranoc, jednorożcu''

Książeczka ze światełkami ,,Dobranoc, jednorożcu" z serii Wieczorynka, opowiada o małym jednorożcu, który nie może zasnąć, ponieważ zgubił swoją ulubioną przytulankę. Odwiedza po kolei swoich przyjaciół by sprawdzić czy któryś z nich nie ma przypadkiem pluszaka. Kolorowa tęcza oświetla mu drogę do innych zwierzątek: narwala, lamy, flaminga, dinozaura i sówek. W końcu znajduje swojego misia i zasypia wtulony w mamusię.

Książeczka ,,Dobranoc, leniwcu''

,,Dobranoc, leniwcu" to książeczka ze światełkami z serii Wieczorynka, w której główny bohater nie chce spać, więc szuka zwierzątek, które będą chciały się z nim pobawić. Niestety jest noc i mała małpka, panda, jaguar i tukan śpią grzecznie wtuleni w rodziców. W końcu zmęczony leniwiec zasypia przy mamie, a gwiazdki mu przyświecają.

Podsumowanie

Seria ,,Wieczorynka" to cztery bajeczne historie, którym towarzyszą piękne barwne ilustracje oraz stonowane światełka. Zawierają spokojny, kojący rytm i ciepłą atmosferę, która pomaga dziecku w zrelaksowaniu się i przygotowaniu do snu.

Te wspaniałe książki bajki z pewnością pomogą maluchowi uspokoić się przed snem. Książki dla dzieci opowiadają o niesamowitych przygodach i są pełne motywów zwierzęcych oraz tematów uwielbianych przez małych czytelników. Niewielka liczba stron jest dostosowana do małych dzieci, co sprawi, że szybko się nie rozkojarzą.

Książki dla malucha z serii ,,Wieczorynka" zaciekawią dziecko i pomogą rozwijać jego zmysł wzroku. Są to bajeczki idealne do wspólnej lektury i wspólnego czytania na dobranoc. Książki dziecięce z serii ,,Wieczorynka" to również idealny prezent dla najmłodszych czytelników i jest doskonałym sposobem na budowanie relacji między dzieckiem a rodzicami.